Úvodní stránka obce Zborovy

Vítejte na stránkách sboru dobrovolných hasičů obce Zborovy.Zborovští dobrovolní hasiči oslavili 110. výročí založení svého sboru. Mnozí z příznivců hasičů si nenechali tuto akci ujít, protože se zde v rámci oslav konala i okrsková soutěž.


Sbor byl založen dne 18. října 1900 a oslavil tedy již více než 110 let svého trvání. Oslavy 110. tohoto výročí se konaly dne 27. května 2010. Hasičský sbor má nyní přibližně 47 členů ve věku od 20 do 87 let. Družstvo mladších členů se pravidelně zúčastňuje hasičských soutěží v okrsku Plánice a v případě dobrého umístění (které není žádnou výjimkou) i ve vyšších kolech hasičských soutěží v požárním útoku.

Výročí založení sborů v roce 2011

Národní rekordy na soutěžích

Směrnice hasičských soutěžíChatSDH ZborovyFunkcionáři SDH Zborovy:

Starosta SDH - Krist Jaroslav
Velitel SDH - Lepší Václav


Členové SDH Zborovy:

Bláha Martin
Brůha Jan
Brůha Jan,ml.
Bulka Pavel
Bulka Václav
Černý Radek
Hlůžek Aleš
Hlůžek Tomáš
Hudlička Milan
Janda Miroslav
Kodýtek Zdeněk
Kratochvíl Tomáš
Krist Aleš
Kubaň Stanislav,ml.
Kubaň Martin
Lepší Váslav
Lepší Váslav,ml.
Lepší Pavel
Maruš Karel
Mašek Josef
Nováček Ladislav
Pfauser Josef
Pitra Jiří
Pitra Jan
Rada Josef
Staněk Jiří
Staněk Václav
Stupka Milan
Suda Josef
Šíma Václav
Šíma Václav
Šůs Martin
Theimer Filip
Trnka Dušan
Vávra Roman

 červen 2006  SDH Zborovy se velmi dobře umístil ve vyřazovací soutěži v obci Myslív. Ve velké konkurenci zde obsadil 5. místo, což znamenalo i postup do okresního kola soutěží v požárním útoku.
 21. 6. 2003  SDH Zborovy se zúčastnil okresní soutěže v obci Svéradice. Ve velké konkurenci zde obsadil 20. místo, což ve výsledku znamená 20. místo z cca 200 sborů okresu Klatovy. Tím byla završena účast v soutěžích v tomto roce.
 7. 6. 2003  Místní Sbor dobrovolných hasičů se umístil na vyřazovací soutěži v Malém Boru na krásném 6. místě z 21 zúčastněných družstev a postupuje tak do okresního kola soutěží v požárním útoku.
 24. 5. 2003  Místní Sbor dobrovolných hasičů obsadil na okrskové soutěži v obci Kvasetice 1. místo v rámci okrsku Plánice. Celkově 2. místo za hostujícím SDH Velenovy.